Blog
Příze Dolphin a návod na pletený nákrčník
28.12.2017

Příze Dolphin a návod na pletený nákrčník

Vánoce jsou za námi, oslavy Silvestra nás teprve čekají. To zase budeme mrznout, jak budeme venku stát o půlnoci a čekat na ohňostroj! Teď si ale s námi pojďte vytvořit pletený novoroční nákrčník – nejenže vám zkrátí to čekání, ještě vás krásně zahřeje! Zvolili jsme totiž velmi příjemnou Dolphin přízi, která je příjemně měkoučká a jemná. 

A co budeme na pletený nákrčník potřebovat?

Malým Fešákem máme rádi kvalitní materiály a jednoduché návody, a tak pletený nákrčník nebude výjimkou. Jako tradičně vše potřebné naleznete v e-shopu, ve kterém si vše můžete pohodlně vybrat a nakoupit.

Proč jsme si na zimu oblíbili právě Dolphin?

Příze Dolphin je jemná a hebká na dotek, a navíc v zimě krásně hřeje, což ocení nejen děti, ale také dospělí. A šikovné ruce? Ty s ní umí zázraky, jak vidíme u našich zákaznic. Rozmanité svetry, šály, čepice a přikrývky do kočárku. A pokud hledáte návod na háčkovanou čepici z Dolphinky, podívejte se tady na tip od Malého Fešáka.

 

Návod, jak na to

Návod je i tentokrát snadný a krátký a stačí nám k němu základní pletařské techniky.
Nahodíme si 80 ok, spojíme do kruhu. Střídavě pleteme 1 oko hladce, 1 oko obrace, dokud nám nedojde klubko :-) Na závěr pletení konec přízí do nákrčníku zaháčkujeme a pevně ukončíme.

Že to dnes nebylo nic složitého?

Ještě se vám chce tvořit?

My to úplně chápeme, jsme na tom stejně :-) Není den, aby se nám v rukou neobjevil háček nebo jehlice, a když už je náhodou nemáme po ruce, přemýšlíme nad novými nápady a vzory. Však to všechny pletařky a háčkařky znáte :-)

Další návody a inspiraci najdete na našem webu v kategorii Tvořivé nápady a návody. Pokud hledáte další inspiraci, nezapomeňte se podívat na náš Facebook a Pinterest.

4