Blog
Návod na pletenou čepici s bambulí
14.12.2017

Návod na pletenou čepici s bambulí

Jelikož zima už začala a navíc nám dorazily nádherné velké bambule, nemohla jsem si nechat ujít skvělou příležitost, a tak jsem se dala do pletení. Tentokrát si společně vytvoříme teplého zimního kulíška s obří bambulí! Návod na pletenou čepici s bambulí jistě využijete, ať již budete plést kulíška pro sebe, dceru či kamarádku – vytvoříte tak skvělý dárek, který vaši blízcí ocení nejen pod stromečkem. 

A co na pletenou čepici budeme potřebovat?

Jako tradičně u návodů od Malého Fešáka nemusíte nikam chodit a vše potřebné si snadno objednáte až domů. Víme, že většina z vás stále někam pospíchá, proto jsme pro vás připravili nákupní seznam i s odkazy, které vás navedou přímo do e-shopu, a tak nemusíte nikde nic hledat. To vám ušetří spoustu času, který poté můžete využít právě pro pletení čepice. No není to báječné? :-)

Inspirovala jsem se tímto návodem.

Pletená dámská čepice, která sluší

pletená čepice

Na jehlice nahodíme 72 ok. Spojíme do kruhu, pleteme 2 oka hladce, 2 oka obrace, dokud rantl nebude mít cca 12 cm (cca 17 řad).

Poté pokračujeme podle tabulky č. 1. Po šesti řadách tabulky změníme barvu příze, upleteme dalších 12 řad podle tabulky č. 1 (celkem tedy budeme mít 18 řad upletených dle tabulky č. 1).

V tuto chvíli už je pletená dámská čepice dost velká, můžeme tedy přejít k tabulce č. 2 – zužování čepice. Pleteme podle schématu, po upletení 7. řady nám na jehlicích zbyde 9 ok. Odstřihneme přízi, pomocí jehly na vlnu protáhneme konec příze všemi zbylými očky a pevně sešijeme k sobě. Hotová čepice měří 27 cm a má obvod cca 48 cm. Je hodně pružná a poddajná.

 

Ještě bambuli!

Každá velká bambule je opatřena 2 provázky. Provázky protáhneme vrškem čepice, pevně zauzlujeme a bambule krásně drží.

Aby čepice hezky seděla a netáhlo nám na uši a čelo, protáhneme rantlem (cca 10. řadou) kloboukovou gumičku a pevně zavážeme. Tím je pletená čepice s bambulí hotová!

A zima může začít!

Další tipy a inspiraci najdete v kategorii Tvořivé nápady a návody a také na našem Pinterestu. A výsledky našich šikovných zákaznic a zákazníků? Na ty se podívejte na Facebooku.

4